Renault Captur

Hayat Seçtiğin Yoldur!

Teknoloji

CAPTUR'unuzda iki yenilikçi multimedya sistemi arasında tercih yapabilirsiniz: R-Nav ve Renault R-Link.

Performans

CAPTUR'un sürüş keyfi, yakıt tasarrufu ve düşük Co2 salımını bir araya getiren yenilikçi motor seçeneklerini keşfedin.

Ekipmanlar

Gereken her şey yanınızdaysa maceranın tadına doyum olmaz! Yolculuklarınızı kolaylaştırmak için her şeyi öngördük: Extended Grip çekiş kontrol sistemi, R-Link İnternet bağlantılı entegre navigasyon ve multimedya sistemi, elektronik klima, arka park sensörü ve geri görüş kamerası gibi ekipmanlar CAPTUR Outdoor serisinde sizleri bekliyor.

Keyifli ve sportif tasarım

Aynı ismi taşıyan konsept otomobilden ilham alan Renault CAPTUR, otomobil tasarlamanın yepyeni bir yolunu temsil ediyor.

İç Donanım
Dış Donanım
Performans

Teknik Özellikler

Turbo 90bg stop & start

898cm3'lük 3 turbo silindir

Bu performansı da yalnızca 4,9L/100km yakıt tüketimi ve 113g/km Co2 salımıyla elde eder.

EDC Otomatik Çift Kavramalı Vites

1.2 Turbo Edc 120bg /1.5 dCi 90bg

Bu vites kutusu güç kaybı yaşamadan yumuşak ve sarsıntısız bir şekilde hızlanmanızı sağlar.

ECO2 İmzası

%25'e varan Yakıt Tüketimi

ENERGY dCi 90 bg ECO2 motoru, taşıdığı ECO2 imzası

Özellikler

CAPTUR'un aklınızı başınızdan alacak daha bir çok özelliği var.

 • Yüksek sürüş pozisyonu

  CAPTUR ile etrafa yukardan bakın. Büyük tekerlekleri ve yerden yüksekliği sayesinde bu crossover size panoramik bir bakış açısı sunar: Yolun çok ilerisini ve çevrenizi rahatlıkla görebilirsiniz. Nereye giderseniz gidin, gözünüzden hiçbir şey kaçmaz!

 • Ayarlanabilir direksiyon

  Daha konforlu bir sürüş için direksiyonun yüksekliğini ve derinliğini ayarlayın. Sürücü koltuğu yükseklik ayarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

 • Arka koltuk konforu

  Arkaya yaslanabilen, 1/3 ve 2/3 katlanabilen, 16 cm ileri geri kaydırılabilen arka koltuk.

 • Modüler tasarım

  Renault CAPTUR'un içinde büyük düşünün! Herkesin konforu için iç mekanı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz biçime giren ve öne arkaya kaydırılabilen 3 kişilik arka koltuğu yatırıp kaldırarak hacimlerle oynayabilirsiniz. Bagajın tabanıysa birçok pozisyona ayarlanabilir, çıkarılabilir ve ters çevrilebilir.* Ayrıca, kauçuk yüzü bir süngerle kolayca temizlenebilir. Zemin seviyesine kaldırıldığında görülmesini istemediğiniz şeyleri gözlerden uzak tutan bagaj tabanı, düşük pozisyona ayarlandığında çok kullanışlı ilave yükleme alanı sunar. *Versiyona bağlıdır

 • Fermuarlı "Zip Collection" çıkarılabilir / yıkanabilir koltuk kılıfları

  Koltukları temiz tutmak çok kolay! Fermuar ve cırt cırtlı sistemler sayesinde, ön ve arka koltukların kılıflarını kolayca çıkarabilirsiniz. Biçimleri bozulmadan 5 yıkamaya kadar garantili kılıflar farklı renklerde satın alınabilir.

 • "Easy Life" ön çekmece

  "Easy Life" ön çekmece her gün kullandığımız eşyaları bir araya toplar: 1,5 litrelik üç şişe, taşınabilir bilgisayar, bir kutu peçete, aracın kullanma kılavuzu, otomobil için yedek lamba kutusu, el çantası ve daha fazlası… Zekice tasarlanmış ve pratik çekmecede bir de kişiselleştirilebilen Led aydınlatması bulunur.

 • Eller serbest Renault kart sistemi

  Eller serbest kartını okuyucuya yerleştirmenize gerek bile kalmadan CAPTUR'unuzu kilitleyin, kilidini açın ve çalıştırın.

Güvenlik

Önceliğimiz güvenli sürüş

 • 17'' Siyah renk alüminyum jantlar

  .

 • Otoyol modlu sinyaller

  Şerit değiştirirken sinyal kumandasına bir kez dokunduğunuzda sinyal art arda üç kez yanıp söner.

 • Sürücü ve yolcu için yan hava yastıkları

  Renault CAPTUR büyük hacimli sürücü ve yolcu hava yastıklarının yanı sıra, baş ve göğüs kafesi için yan hava yastıklarıyla da donatılmıştır. Tam bir güvenlik içinde yolculuk edebilmek için.

 • Hız ayar ve sınırlayıcı

  Hız ayar ve sınırlayıcı sayesinde belirli bir hızda kalabilir veya bir hız sınırı belirleyebilirsiniz. Tüm ekipman düzeylerinde mevcuttur. Daha sonra, direksiyon üzerindeki kumandayı kullanarak tercih ettiğiniz hıza ayarlayın.

 • Elektronik denge programı (Esp)

  Elektronik denge programı (Esp) sayesinde geçici olarak yol tutuşunun kaybolması halinde aracınızın hakimiyetini kaybetmezsiniz. Bir veya daha fazla tekerlek üzerinde fren uygulanması aracı yolunda tutar. Aracınızı huzur içinde kullanın.

 • Acil fren destek sistemi

  Acil fren destek sistemi frenlere maksimum gücü daha çabuk ulaştırarak durma mesafesini kısaltır. ABS fren sistemiyle birlikte standart.

 • Viraj içi aydınlatma fonksiyonlu ön sis farları

  CAPTUR'un viraj içi aydınlatma fonksiyonlu ön sis farları sayesinde engelleri çok daha hızlı fark edebilirsiniz. Aydınlatma direksiyonun açısına ve aracın hızına göre ayarlanır. Işığın az olduğu yerlerde güvenli dönüş yapın!

 • Isıtmalı dikiz aynası

  Dikiz aynasının üzerindeki buğulanmaya elveda diyebilirsiniz! Buz çözme sistemini açtığınızda aynanın arkasına yerleştirilmiş rezistans ısınır. Ne kadar basit bir fikir, değil mi?

 • Arkadaki kapı ve camlar için merkezi kontrol

  Sürüş sırasında çocukların açmasını engellemek için arka camları ve kapıları kilitleyin. Sürücü kapısındaki düğme sayesinde bu çok kolaydır.

 • Yerden yükseklik

  CAPTUR sürerken zor koşullarda bile rahatınız kaçmaz (çukurlar, demiryolu geçitleri, kasisler…). Artık bozuk yollarda ve çukurlara girip çıktığınızda bile şasinin hasar görmesinden korkmayacaksınız. O günler geride kaldı!

 • Geri görüş kamerası

  Dar park yerlerinden çekiniyor musunuz? Aracın arkasındakikamera sayesinde park etmek artık çok kolay. Geri görüş kamerası hem R-Nav hem de R-Link ile opsiyon olarak alınabilir.

 • Clear view key

  Buğusuz ve buzlanmayan camlar mı? Clear View Key ile çok kolay. Hava akışını ve camların üzerindeki yayılış yönünü optimize eden bu sistem, elektrikli buz çözme sistemini kullanarak klimayı çalıştırır. Bırakın her şeyi o halletsin. Siz de sürüşün keyfini çıkarın.

 • Euro Ncap Testlerinde 5 yıldız

  Sizin güvenliğiniz bizim önceliğimizdir! İşte kanıtı: Renault CAPTUR bağımsız Euro Ncap kuruluşu tarafından gerçekleştirilen pasif güvenlik testlerinde "5 yıldız" elde etti. Kullanılmakta olan zorluk derecesinin 2013 ocak ayında artırılmasından sonra elde edilen bu puan Renault'nun pasif güvenlik konusundaki uzmanlığını bir kez daha onaylıyor.

 • Yokuşta kalkış destek sistemi

  Dik yokuşlarda arabayı kaldırmak artık çocuk oyuncağı. Ayağınızı fren pedalından çektiğinizde yokuşta kalkış destek sistemi devreye girip aracınızı iki saniye boyunca hareketsiz tutar. Böylece stop etme veya geriye kayma riskine girmeden normal bir şekilde hızlanmaya vaktiniz olur.

 • Arka park sensörü

  Otomobili park etmek her zaman kolay değildir, işte bu nedenle CAPTUR bir park yardım sistemiyle donatıldı. Sesli bir sinyal arkanızdaki engellerle ilgili uyarı verir (aradaki mesafe kısaldıkça bip sesi hızlanır).

Teknoloji

Konfor ve teknoloji her an yanınızda

Renault CAPTUR herşeyi senin için düşündü!

Radyatör ızgarası

Radyatör ızgarası sayesinde daha gelişmiş aerodinamizm ve daha düşük yakıt tüketimi. Motor soğutma gereksinimleri için radyatörden geçen hava akımını otomatik olarak ayarlar.

Enerji geri kazanımı

CAPTUR frene bastığınızda veya yavaşlarken enerjiyi geri kazanmanızı sağlayan ESM sistemiyle donatıldı. Akünün dolmasına yardımcı olarak elektrik enerjisi tüketiminizi optimize eder.

Eco modu

Eco modu sayesinde ekonomik bir sürüş tarzı kazanabilirsiniz. Hızlanma, tork ve güç yönetimi ve iklimlendirme/soğutma özelliklerini düzenleyerek daha dingin bir yolculuk ve daha uzun bir hızlanma eğrisi sağlar. Böylece, daha ekonomik bir sürüş elde edebilirsiniz.

R-Link üzerindeki Driving Eco2

R-Link multimedya sisteminin özellikleri sayesinde otomobil deneyiminizi iyileştirin: - Yolculuk raporu: Rapor yakıt tüketimini etkileyen 3 kritere (hızlanma, fren/tepki süresi ve vites değiştirme) bağlı olarak sürüş tarzınızın sayısal bir raporunu sunar, - Koçluk: Günlük sürüş tarzınızı geliştirmenizi sağlayan öneriler, - "Tercih ettiğim gezi": Kendinizi geliştirmek için sık kullandığınız güzergahlarda (örneğin evden işe) tüketim performansınızı kaydedin.

Renault R-Link-Multimedya

Renault R-Link ile akıllı telefon dünyası otomotivle tanışıyor. Büyük dokunmatik ekran, modern arayüzler, ayrıntılı grafikler ve kolayca tanınan simgeler hayatı kolaylaştırır: direksiyonun altındaki kumandaları kullanarak hareket halinde telefona bakabilirsiniz. Bluetooth, USB ve kulaklık girişi sayesinde bir el hareketiyle müzik dinleyebilir, fotoğraf ve video görüntüleyebilirsiniz. Trafik bilgisi mi lazım? Tomtom navigasyon sistemi ve Renault R-Link teknolojisindeki "Canlı Trafik" uygulaması ile lokasyona bağlı olarak hangi arterlerin açık olduğu bilgisini anlık olarak görebilir, bunun yanısıra en mantıklı seçeneğin yol tarifini alabilirsiniz. Driving Eco 2 (yolculuk raporları ve kişiye özel ipuçları) ile sağlanan eğlenceli koçluk hizmeti sayesinde daha az yakıt tüketin. Otomotiv dünyasındaki ilk uygulama mağazası olan Renault R-Link store sayesinde, hayatınızı kolaylaştıracak bir sürü uygulamayı hızlıca yükleyebilirsiniz. İşte bu kadar basit!

Renault R-Link - Telefon

Renault R-Link sayesinde kolayca telefon edebilirsiniz. Telefon defterinizi senkronize etmek ve defterdeki kişilerin listesini ve fotoğraflarını* görüntülemek onun işi* (*telefonunuzun özelliklerine bağlıdır). Araç dururken Renault R-Link'in dokunmatik ekranında numara yazmak veya adres defterinizde arama yapmak son derece kolay. Sürüş sırasındaysa ses tanıma özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Renault R-Link - hizmetler ve araç

CAPTUR'unuzda, önceden yüklenmiş uygulamalara (E-posta, Renault R-Link Tweet, Hava Durumu, Renault Yardım) ve R-Link Store'da sizi bekleyen diğer uygulamalara erişebilirsiniz. Otomobil uygulamaları bilgi kaynakları, pratik uygulamalar, oyunlar, kültürel ve turistik uygulamalar gibi seçeneklerin bolluğu karşısında başınız dönecek!

Herkes için multimedya

CAPTUR'unuzda iki yenilikçi multimedya sistemi arasında tercih yapabilirsiniz: Renault R-Nav ve Renault R-Link. Eller serbest telefonla görüşebilir ve Bluetooth®, USB ve kulaklık girişlerini kullanarak müzik dinleyebilirsiniz. Pratik ve yenilikçi işlevlere kolayca ulaşabilirsiniz: Navigasyon sistemi, multimedya, telefon, aracınızla ilgili bilgiler ve R-Link Store üzerinden yüklenebilen bir uygulamalar kataloğu.

Stop & start teknolojisi

CAPTUR hayatı kolaylaştırır. Araç durduğunda motor otomatik olarak durur ve bir vitese geçirdiğinizde yeniden çalışmaya başlar. Sonuç: daha az gaz salımı, daha az tüketim, daha az gürültü. Teşekkürler Renault!

Renault R-Link - Navigasyon sistemi

Tomtom navigasyon sistemi ve Renault R-Link teknolojisindeki "Canlı Trafik" uygulaması ile lokasyona bağlı olarak hangi arterlerin açık olduğu bilgisini anlık olarak görebilir, bunun yanısıra en mantıklı seçeneğin yol tarifini alabilirsiniz.

Aksesuar

Daha teknolojik, daha tarz sahibi ya da daha konforlu bir Renault CAPTUR

İç Görünüm

 • Çakmak Kiti

  Sigara içenler için sunulan bu kitte çakmak ve küllük yer almaktadır. Küllük, kapağı sayesinde aynı zamanda çöp kabı ya da eşya muhafaza bölümü olarak da kullanılabilir.

 • Kol dayama

  Daha iyi bir sürüş keyfi ve ek depolama alanı için kol dayama vazgeçilmezdir.

 • Multimedya

  Multimedya sistemi ile aracınızda video izleyebilir, navigasyon ile yolunuzu bulabilir, geri görüş kamerası ile aracınızın arkasını görebilirsiniz.

Dış Görünüm

 • Halı paspas

  Bağlantı aparatları sayesinde tabana sabitlenir ve herhangi bir kayma riskini engelleyerek güvenli bir sürüş sağlar. Paspasta CAPTUR logosu ve topuk desteği vardır. Su geçirmez ve yıkanabilir.

 • Kapı eşik kaplaması

  Aracınıza mükemmel şekilde uyum sağlayan bu kaplamalar aracın kapı eşiklerini süsler ve korur.

 • Paçalık

  İkili paçalık seti esnek termoplastik parçadan yapılmıştır. Paçalıklar üzerinde Renault amblemi bulunmaktadır.

 • Kuğu boynu çeki demiri

  Tamamen yüksek dirençli, yüksek performanslı korozyon önleyici boya ile kaplanmış olan bu çeki demiri zor aşınır, güvenlidir ve her tür kullanım için uygundur.

 • Ayna Kapakları

  CAPTUR aracınıza daha sportif ve şık bir dokunuş katmak için bu aksesuarları tercih edin.

 • Egzoz Çıkışı

  CAPTUR aracınıza daha sportif ve şık bir dokunuş katmak için bu aksesuarları tercih edin.

 • Enlemesine tavan barı

  En yüksek standartlara göre test edilmiş enlemesine tavan barları araç ile mükemmel uyum gösterir.

 • Ön ve Arka Koruma

  Aracınızın duruşunu güçlendirmek ve ona daha SUV bir görünüm vermek için CAPTUR'unuzu bu aksesuarlar ile donatın.

 • Bagaj Eşiği Kaplaması

  Paslanmaz çelik olan bu bagaj eşiği koruma aracınıza şık bir görünüm vererek yükleme eşiğini korur.