Renault Symbol

Efsane Yeniden

Tasarım

Akıcı ve zarif hatlar, kaliteli malzemelerle yenilenen sürücü bölümü ve Renault'nun yeni görsel kimliği düşünülerek tasarlanan ön yüz

Konfor

Daha fazla alan mı istiyorsunuz? Gerçek anlamda 5 kişilik yer sunan SYMBOL'ün kabinini keşfedin.

Teknoloji

Herkes için teknoloji..

Huzurlu ve zarif

Koltuğunuza oturun ve rahatınıza bakın.

İç Donanım
Dış Donanım
Performans

Teknik Özellikler

R-LINK 2 sürüş deneyimi

7'' (18 cm)

Büyük dokunmatik ekran

Eko Sürüş Fonksiyonu

%25'e varan Yakıt Tüketimi

Eko modu etkinleştirildiğinde, hızlanmayı kısıtlayarak motor torkunu sınırlandırır, ancak bu arada yeterli gücü koruyarak konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar.

Maksimum hız (km/h)

167 km/s

Tam bir verimlilik modeli..

Teknoloji

Herkes için multimedya

Akıllı bir yatırım

Renault SYMBOL'ü huzurla kullanın. Benzinli ve dizel motorlarının güvenilirliği kanıtlanmıştır. Ekipmanlarını da unutmayalım (R-Nav, elektronik klima, arka park sensörü…). Tüm aileniz için akıllı bir yatırım!

Tr araclar binek symbol tasarim 005.jpg.ximg.l 6 m.smart

Renault R-Nav

R-Nav sayesinde radyonuzu, telefon görüşmelerinizi ve MP3 çalarınızdaki müzikleri kolayca yönetebilirsiniz. Tüm bunları büyük 7" (18cm) dokunmatik ekrandan ve direksiyonun alt tarafındaki kumandalardan halledebilirsiniz. Navigasyon sistemi sayesinde huzurla yolculuk edin.

Tr araclar binek symbol 012.jpg.ximg.l 6 m.smart

Yol bilgisayarı

Yolculuk parametrelerini her an görüntüler*: kalan yakıtla gidilebilecek yol, yakıt tüketimi, alınan yol, ortalama hız, bakım aralığı, dış hava sıcaklığı… Hepsi gözünüzün önünde! * Versiyona bağlıdır

Renault symbol l46 ph1 features technologie 003.jpg.ximg.l 6 m.smart

R-Plug & radyo

R-Plug ve radyo ile gerçek bir multimedya çözümünden faydalanın. Geniş ekranlı radyo ve MP3 uyumlu Cd okuyucu sayesinde yolculuklar daha güzel. Bluetooth sayesinde eller serbest telefon etmenin ve dilediğiniz müziği dinlemenin keyfini çıkartın…

Renault symbol l46 ph1 features technologie 004.jpg.ximg.l 6 m.smart

Güvenlik

Artırılmış güvenlik

 • Hız ayar ve sınırlayıcı (Cruise Control)

  Güvenli sürüş için hız ayar ve sınırlayıcı sayesinde, aşılmayacak bir üst hız sınırı belirleyin. Hız sabitleyiciyi devreye almak için orta yüzde yer alan bir düğmeye basmanız yeterlidir. Sabitleyici, gaz pedalına basmanıza gerek kalmadan sabit bir hızı korumanızı sağlayarak sürüşünüzü kolaylaştırır.

 • Eco modu

  Eco modunda yakıttan tasarruf edin: sürüş tarzına ve şoföre bağlı olarak %10'a varan tasarruf. Direksiyonun solunda yer alan bir düğmeye basarak bu modu devreye alabilirsiniz. Aracın performansını en uygun düzeye çıkaran eco modu gaz pedalının davranışını değiştirir, torku ve motorun gücünü optimize eder ve klima ve ısıtma sisteminin bazı özelliklerini sınırlandırır.

 • Afu ile Abs

  Tekerleklerin kilitlenmesini engelleyen ABS sistemiyle bir arada çalışan AFU (Acil Fren Destek Sistemi) sayesinde kontrolünüzü kaybetmeyin ve yoldan çıkmayın.

 • Ön ve yan hava yastıkları

  Versiyona bağlıdır.

 • Esp

  Esp (Electronic Stability Program) veya elektronik denge programı sayesinde güvenle seyahat edin. Kaymaya karşı etkili bu güvenlik ekipmanı otomobilin yol kontrolünü iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

 • Isofix sistemi

  Arka koltuğun sağ ve soldaki konumlarında çocuk koltuğu için Isofix sabitleme sistemi, ortadaki çocuk için de evrensel tipte koltuk takılmasını sağlar.

Özellikler

Renault SYMBOL'ün aklınızı başınızdan alacak daha bir çok özelliği var.

Kabin konforu

Renault SYMBOL’ün beş yolcu koltuğunun her santimetrekaresi size üstün bir konfor sunuyor. Ailenin ihtiyaçları günden güne sürekli değiştiğinden (iş, okul, etkinlikler, tatil), Symbol, iç hacminin en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için, 1/3 – 2/3 şeklinde bir modülerlik sunan ve sırt dayanağı katlanabilen bir arka koltuk sırası sunuyor. Böylece, kategorisinin en iyisi olan bagaj hacmi, koltuklar katlandığında 510 dm3’ten 1257 dm3’e çıkabiliyor. Günün ihtiyaçlarına göre adapte olmayı da bilen şık bir sedandan daha pratik bir şey olamaz.

Sinyalli, elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları

İçeriden elektrikli ayarlama olanağı sayesinde yan dikiz aynalarınızı daha konforlu ve hassas bir biçimde ayarlayın (versiyona bağlıdır).

Arka koltuk sırtlığı katlanma özelliği

Büyük hacimli nesneleri sırt kısmı katlanabilen ve 1/3-2/3* oranında eğilebilen arka koltukta güvenle taşıyabilirsiniz. *Versiyona bağlıdır

510 Lt Bagaj

510Lt'lik bagaja en büyük eşyalarınızı bile kolayca yükleyebilirsiniz.

Bardaklık

En sevdiğiniz içecek elinizin altında olsun.

Torpido gözleri

Torpidonun üst tarafında yeni bir kapalı göz olduğunu keşfedeceksiniz.

Kapı gözleri

Ön kapıların üzerindeki eşya gözleri 1,5L'lik bir şişeyi alabilir. Aynı şekilde, arka kapılarda da eşya gözleri bulunur.

Direksiyon ve sürücü koltuğu yükseklik ayarı

Sürüşünüzü kolaylaştırmak için direksiyon* ve sürücü koltuğunun* yüksekliğini ayarlayın. *Versiyona bağlıdır

Arka park sensörü

Kolay manevra yapabilmeniz için Symbol arka park sensörü sistemiyle donatıldı.

Aksesuar

Daha fazla konfor, daha fazla teknoloji mi istiyorsunuz?

İç Görünüm

 • Kol dayama

  Daha iyi bir sürüş keyfi ve ek depolama alanı için kol dayama vazgeçilmezdir.

 • Bagaj taban filesi

  Hızlı ve kolay kurulan bu bagaj filesi eşyaların taşıma sırasında emniyetli ve güvenli olmasını sağlarken bagaj bölmesini düzenlemenize olanak sağlar.

 • Bagaj filesi

  Eşyaların taşıma sırasında güvenli olmasını sağlayan file, bagaj bölmesini düzenlememize de olanak sağlar.

Dış Görünüm

 • Yan kapı bantları

  Renault SYMBOL’ünüzü, bu estetik görünümlü yan kapı bantları ile günlük hayatın ufak tefek darbelerine karşı koruyabilirsiniz.

 • Yan cam rüzgarlığı

  İkili takım halinde satılan bu ön yan cam rüzgarlıkları yolcu bölümündeki havanın dolaşmasına olanak verir. Kolayca takılabilir.

 • Ön ve arka paçalıklar

  Araca özel olarak tasarlanmış olan ön ve arka paçalıklar, kaportayı sıçrayan çamur ve taşlara karşı etkili bir şekilde korur .

 • Krom aksesuarlar

  Kapı kolu ve krom cam çıtaları ile aracınızın çizgileri çok daha belirgin hale gelir.

 • Krom bagaj altı çıtası

  Krom aksesuar paketinin tamamlayıcı ürünüdür.

 • Bagaj eşiği kaplaması

  Bagaj eşiği koruma aracınıza şık bir görünüm vererek yükleme eşiğini korur.

 • Çeki demiri

  Aracınızın estetiğini koruyan bu çeki demirleri son derece güvenlidir.

 • Enlemesine tavan barları

  Bu enlemesine tavan barları aracınızın tavanına doğrudan ve hızlı bir şekilde takılır. Bu tavan barlarına bisiklet taşıyıcı, kayak taşıyıcı veya aracınızın yük kapasitesini artırmak amacıyla tavan bagajı takılabilir.